اخبار > خرید 3.2 میلیون تن گندم تا 13 تیرماه در کشورمشاور فرهنگی، رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از شروع عملیات خرید تضمینی گندم تا 13 تیرماه، 3 میلیون و 208 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ سید محمد تقی طباطبایی در گزارش هفتگی از تأمین کالاهای اساسی در کشور، ارزش گندم های خریداری شده را  161 هزارو 674 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون بیش از 140 هزار میلیارد ریال (98 درصد) از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

طباطبایی استان‌های خوزستان با یک میلیون و 100 هزار تن، گلستان با 442 هزار تن و فارس با 432 هزار تن را پیشتاز خرید تضمینی این محصول در کشور اعلام کرد.

وی گفت: در حال حاضر به جز سه استان خوزستان، بوشهر و هرمزگان که خریدشان به اتمام رسیده، خرید تضمینی گندم در دیگر استان های کشور ادامه دارد.

طباطبایی مقدار خرید تضمینی دانه‌ی روغنی کلزا را 121 هزار تن و ارزش آن را  12 هزارو 297 میلیارد ریال اعلام و از پرداخت 11 هزار و 320 میلیارد ریال به کلزاکاران خبر داد که این مقدار پرداختی معادل 90 درصد ارزش کلزاها است.

طباطبایی تصریح کرد: خرید تضمینی کلزا در 24 استان کشور ادامه دارد و بیشترین مقدار آن در گلستان به میزان 66 هزار تن و در خوزستان به میزان 20 هزار تن خریداری شده است.

مشاور فرهنگی، رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش دیگر گزارش خود از تامین کالاهای اساسی از  توزیع  900 هزار تن انواع کالای اساسی برنج، شکر و روغن از ابتدای سال جاری تا 13 تیرماه خبر داد.

وی افزود: در این مدت حدود 100 هزار تن برنج ، 320 هزار تن شکر و 477 هزار تن روغن از طریق شبکه توزیع در  سرتاسر کشور در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده شده است.

طباطبایی گفت: برای تامین نیاز مصرفی گندم و آرد واحدهای تولیدی کشور نانوایی و صنف و صنعت نیز حدود 308 هزار تن گندم و 307 هزار تن آرد از ابتدای تیر ماه تاکنون توزیع شده است.


٠٧:٣٨ دوشنبه ١٤ تير ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: