اخبار > افزایش سه برابری خرید تضمینی گندم در استان البرز 

به  گزارش روابط عمومی استان البرز ، محمود مرادی قائم مقام و معاون مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان البرز از رشد سه برابری خرید تضمینی گندم در سال ۱۴۰۰ در استان البرز خبر داد .

محمود مرادی در خصوص خرید تضمینی گندم و کلزا در استان البرز گفت : اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان البرز همه ساله و ماه‌ها قبل از شروع فصل خرید تضمینی گندم کار کارشناسی خود را در خصوص تعیین مراکز خرید و فراهم نمودن بسترهای لازم جهت شروع فصل خریدی مطلوب آغاز می‌نماید ، که امسال نیز قبل از شروع فصل زراعی ۱۴۰۰ این اداره کل با تشکیل ستاد خرید گندم اقدام به تشکیل ۵ مرکز خرید تضمینی گندم و کلزا در استان البرز نموده و کارشناسان خود را همراه با نمایندگان جهاد کشاورزی در مراکز خرید 1).خورشید دانه ( شهرستان نظراباد ) 2). پارس افق ( شهرستان‌ ساوجبلاغ ) 3). ایثار زرین ( شهرستان اشتهارد )4). سیلوی شهید علمی ( شهرستان کرج ) 5). انبار شهید بیگی کرج ( مرکز خرید دانه روغنی کلزا ) مستقر نمود و با خرید اولین محموله گندم در مورخ 1/3/1400 رسما فصل خرید گندم در سال زراعی ۱۴۰۰ در استان البرز آغاز نمود .

قائم مقام و معاون مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان البرز در ادامه خاطرنشان کرد :  خرید تضمینی گندم در استان البرز تا تاریخ 19/4/1400 از میزان 10 هزار تن عبور کرد که در این امر شاهد افزایش سه برابری در خرید تضمینی گندم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده ایم و در خصوص خرید دانه روغنی کلزا نیز تا تاریخ یاد شده میزان 704  تن نیز کلزا از کشاورزان زحمتکش استان خریداری گردیده است .

ایشان در پایان از کلیه نهادها و ارگان هایی که این اداره کل را در نیل به اهداف خود در فصل خرید گندم یاری نمودند کمال تشکر خود را ابراز نمودند .


٠٨:٢٤ دوشنبه ٢١ تير ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: